اخذ جواز

0 تا 100 اخذ مجوز ماینینگ در ایران

 • همان‌طور که احتمالاً شما هم شنیده‌اید در آینده‌ی نه‌چندان دور بيشتر ارزهای نقدی دنیا جای خود را به ارزهای دیجیتال خواهند داد. به همین دلیل توصیه‌ی ما به شما تمرکز بر روی ماينينگ و آموزش دیدن در حوزه سرمایه‌گذاری به‌خصوص سرمایه‌گذاری درزمینهٔ ارزهای دیجیتال می‌باشد. در ابتدا قصد داریم شما را با چند اصطلاح مهم درزمینهٔ ارز دیجیتال آشنا کنیم و درنهایت پیرامون اخذ مجوز ماینینگ در ایران بحث خواهیم کرد.

  ماينر

  واژه ماينر به‌وسیله ای اطلاق می‌شود که بااتصال به شبکه اینترنت سرا سری به‌واسطه‌ی دستگاهی جهت ماينينگ يا استخراج رمز ارزهای دیجیتال بر پایه طبقه‌بندی (ISIC) آيسيک عمل می‌کند. دستگاه‌های ماينر فقط به يک مدل محدود نمی‌شوند و هر ارز دیجیتال انواع مختلف ماينر مختص به خود ازلحاظ توان و ظرفیت ماينينگ را دارا می‌باشد.

   ماينينگ

  به فرايند تائید فعالیت‌های استخراجي ارزهای دیجیتال توسط مردم در سیستم‌عامل‌های خانگی و صنعتي و همچنین انتقال آن به مجموعه کامل دربرگیرنده‌ی بلاک چين، ماينينگ (mining) گفته می‌شود.

  کريپتوکارنسي

  نوعی از سرمایه که به‌صورت غیرقابل لمس و دیجیتالی به‌صورت غیرمتمرکز و پراکنده ارائه می‌شود. این سرمایه به روش رمزگذاری محافظت می‌شود. کريپتو کارنسي را بيشتر با عنوان ارز دیجیتال می‌شناسیم.

  0 تا 100 اخذ مجوز ماینینگ در ایران

  0 تا 100 اخذ مجوز ماینینگ در ایران

   اخذ مجوز ماينينگ

  ازآنجایی‌که استخراج ارزهای دیجیتال فرایندی پرهزینه برای هر کشوری تلقی می‌شود، جهت راه‌اندازی و فعالیت همه دستگاه‌های ماينر، نیاز به اخذ مجوز رسمی می‌باشد. لازم به ذکر است هرگونه فعالیت درزمینهٔ ي ماينينگ کريپتوکارنسي ها بدون پروانه‌ی فعالیت، غیرقانونی تلقی می‌شود و متخلف ملزوم به پرداخت جریمه نقدی می‌باشد و گاهی مجازات قضایی را نیز در‌ پی خواهد داشت. ازاین‌جهت کارشناسان مجموعه‌ی کسری در تلاش‌اند تا مشاوره‌های لازم درزمینهٔ اخذ مجوز ماینينگ و راه‌اندازی ماينر ها را در اختیار شما قرار دهند.

  چارچوب کار دستگاه‌های استخراج ارز

  کلمه‌ی استخراج قبل از هر چیز ما را به یاد خروج منابع گران‌قیمت از معادن می‌اندازد. در مبحث ارز دیجیتال نیز همین مصداق است. شبکه‌ی ارزهای دیجیتال در ازای خدماتی که ما متناسب باقدرت و توان خود به‌واسطه‌ی دستگاه‌های ماینینگ انجام می‌دهیم، پاداش‌هایی را ما به‌عنوان مزد این عمل در اختیار ما قرار می‌دهد. این مزدها به‌صورت ارز دیجیتال متناسب با هر شبکه مانند بیت کوين، اتريوم و … می‌باشد.

  درنتیجه هر ارز دیجیتال با فعالیت دستگاه‌های ماينينگ هم از خدمات ما نهایت استفاده را می‌برد و هم با ارائه‌ی همان ارز، بر مقدار دارایی‌های خود می‌افزاید. جالب است بدانید پول‌ها و اسکناس‌های چاپی که توسط بانک‌ها تولید می‌شوند محدودیت مشخصی ندارند. این در صورتی است که یک سری ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوين به‌صورت محدود تولید می‌شوند و روزی تولید آن‌ها متوقف خواهد شد. شاید همین امر یکی از دلايل بالا رفتن ارزش این دسته ارزها در بین پول‌های رایج و ارزهای نامحدود شده باشد.

  صدور مجوز استخراج (ماينينگ) ارزهای دیجیتال

  صدور مجوز ماينينگ توسط معاونت برنامه و صهایع به تابعیت سازمان فناوری و پژوهش برای اولین بار در صحن مجلس مطرح شد. در اولین قدم استخراج ارز دیجیتال بیت کوين در قالب مجوز رسمی مورد تائید وزارت صهایع و معادن در تابستان 1  398 به تصویب مقام عالی وزارت درآمد.

   

  اصول و مقررات جهت دریافت مجوز استخراج ارزها

  مجموع اطلاعات موردنیاز جهت ثبت پروانه و مجوز ماينينگ شامل:

  _دریافت شناسه معتبر راه‌اندازی کسب‌وکار

  _ارجاع به دبیرخانه و دریافت شماره و تاریخ ثبت درخواست

  _اخذ امضا و گواهی از دفترخانه

  _پذیرش کليه شرایط و ضوابط ماينينگ و استخراج ارز بیت کویین

  _ثبت مشخصات شخص حقیقی یا در قالب شخص حقوقی (شرکت) دارای پروانه کسب فعالیت

  _دسته‌بندی و تقبل محدوده‌ی عملکرد و فعالیت‌ها به‌طور کامل

  _درج پیش‌بینی‌های شخصی درزمینهٔ سرمایه‌گذاری ماینینگ رمز ارز

  _پیوست کردن زمینه‌ی اشتغال حقیقی یا مجموعه حقوقی

  _توان و ظرفیت استخراج کريپتو کارنسي های موردنظر

  _ تعیین ارزش کل سرمایه‌گذاری بر دستگاه‌های ماينر

  _مشخص کردن مدت فعالیت استخراج رمز ارز

  _ تهیه‌ی گزارش‌ها در مورد پیشرفت کلی پروژه‌ی استخراج

  طبق بند 2 مصوبه استخراج رمز ارز، اخذ مجوز ماينينگ در ایران، فقط در صورت رعایت تک‌تک مراحل فوق توسط متقاضيان حقیقی و یا حقوقی امکان‌پذیر است. همچنین طبق بند 3 مصوبه استخراج رمز ارز، اخذ مجوز ماينينگ به‌صورت منفرد در قالب یک شخص حقيقي و یا در صورت بیشتر بودن شرکا، در قالب یک واحد حقوقی یا شرکت صادر می‌گردد. پس از در اختیار داشتن مجموعه اطلاعات ذکرشده‌ی فوق، می‌توانید اقدام به ثبت‌نام اينترنتي اخذ پروانه استخراج ارز کنید.

  اخذ مجوز ماینینگ

  اخذ مجوز ماینینگ

  مراحل ثبت‌نام اينترنتي اخذ مجوز ماينينگ

  _ مراجعه به سامانه‌ی بيهن ياب وزارت صنعت، معدن و تجارت

  _انتخاب واحد سرمایه‌گذاری به‌عنوان زمینه‌ی فعالیت

  _انتخاب گزینه‌ی صدور جواز رمز ارز

  _مشخص کردن مکان فعالیت استخراج رمز ارز و ظرفیت و توان دستگاه‌های ماينر

  _ثبت اطلاعات دستگاه از قبیل نام و مشخصات، تعداد دستگاه‌های استخراج کريپتوکارنسي، نرخ مجموع دستگاه‌ها و هزینه‌ی گمرکی

  _پیش‌بینی تقريبي نحوه و زمان اجرای طرح ارائه‌شده توسط متقاضی امر.

  هدف نهایی دریافت مجوز ماینينگ

  دولت جهت آشکارسازی و سامان‌دهی درزمینهٔ ماينينگ ارز دیجیتال و مشخص کردن محدوده‌ی فعالیت استخراج گر، الزامات ثبت مجوز ماينينگ را صادر کرده است.

  مفهوم HR

  عبارت HashRate معیار اندازه‌گیری کننده‌ی سرعت دستگاه استخراج ارز ديجيتال که بیانگر قدرت دستگاه می‌باشد. هش یا همان سرعت و قدرت پردازش ماينر می‌باشد که بر واحد تراهاش (TH) بیان می‌شود.

  مجوز بهره‌برداری ماينينگ در ایران

  پس از اتمام مراحل مجوز تأسیس ماينيگ و درنهایت تائید فعالیت و نحوه‌ی عملکرد، با صادر شدن پروانه‌ی بهره‌برداری اجازه‌ی فعالیت کامل به مجموعه‌ی ماينينگ راه‌اندازی شده داده می‌شود. لازم به ذکر است اخذ مجوز تأسیس ماينينگ از واجبات دریافت مجوز بهره‌برداری از مجموعه استخراج ارز دیجیتال می‌باشد. در صورت آشهایی بیشتر با دریافت مجوز اخذ تأسیس و بهره‌برداری ماينر می‌توانید با کارشناسان ما در ثبت کسری تماس حاصل فرمایید.

  مدت اعتبار اخذ مجوز ماینينگ در ایران

  پس از ارائه‌ی سندی‌ات لازم جهت راه‌اندازی یک مجموعه استخراج رمز ارز، مجوز بهره‌برداری به مدت 6 ماه صادر می‌شود. این مجوز در صورت تائید نهایی و بررسی عملکرد درست مجموعه تا یک سال تمدید می‌گردد. در ادامه تمدید مجدد مجوز استخراج به‌صورت سالیانه انجام می‌پذیرد.

  مکان مناسب جهت راه‌اندازی و اخذ مجوز ماينینگ

  اخذ مجوز ماينينگ الزاماً در محدوده‌ی واحد های صنعتی به‌ویژه شهرک های صنعتی و دیگر نواحی تجاری صنعتی قابل صدور می‌باشد. محدوده‌ی استقرار واحد استخراج ارزهای دیجیتال خارج از محدوده‌ی کلان‌شهرها می‌باشد این محدوده برای شعر تهران در بازه‌ی 20 کیلومتر، مشهد 16، اصفهان 5 و… قرار دارد.

  قوانین و مقررات اخذ مجوز ماينينگ

  _دریافت مجوز ماينينگ جهت استخراج ارز در مکان های فعال تولیدی، تجاری و صنعتی در سایر زمینه‌ها ممنوعیت دارد.

  _ راه‌اندازی و ثبت مجوز واحد های صنعتی و تجاری که بیش از 2 سال از فعالیت آن‌ها می‌گذرد، امکان‌پذیر است.

  _ثبت مجوز استخراج ارز دیجیتال برای متقاضيان با مجموع توان برق مصرفی کمتر از 250 کیلووات مقدور نیست.

  _در صورت استیجاری بودن مکان استقرار ماينينگ نیاز به وجود قولنامه‌ی دفتری معتبر درازای اجاره‌ی حداقل یک سال می‌باشد.

  _تأمین کلیه نیاز های راه‌اندازی یک واحد استخراج ارز ازجمله توان برق مصرفي، سرعت اینترنت و دسترسی آن، گاز، آب و تلفن بر عهده‌ی متقاضي دریافت مجوز می‌باشد.

  _فراهم آوردن برق موردنیاز متناسب با حجم ماينينگ از طریق ثبت مولدها، ژنراتور و موتور های برق صنعتی متناسب با اصول و ضوابط از پیش تعین شده می‌باشد و درصورتی‌که خلاف آن ثابت شود مجوز صادر نمی‌گردد.

  _در صورت بی‌کفایتی مجموعه‌ی دارای مجوز بهره‌برداری ماينينگ درزمینهٔ تأمین نیرو، محل فعالیت، عملکرد دستگاه‌ها و سایر موارد پروانه‌ی بهره‌برداری ابطال خواهد گردید.

  هزینه‌ی اخذ مجوز راه‌اندازی ماينينگ

  هزینه‌ی ثبت مجوز بهره‌برداری متناسب با توان فعالیت و استخراج مجموعه می‌باشد. اين مبلغ از ده میلیون ریال آغاز می‌شود و در سطوح بالاتر افزایش پیدا می‌کند. این در حالی است که هزینه‌ی تمدید پروانه همواره پایین‌تر از 1/3 هزینه اخذ مجوز می‌باشد.

   کلام آخر

  ارز ديجيتال به‌ عنوان معتبرترین روش تثبیت سرمایه در آینده‌ ای نه‌چندان دور، نقشی بسيار پررنگ در همه‌ی فعالیت‌ های اقتصادی و تجاری بر عهده خواهد داشت، همان‌طور که زمانی مردم از مبادله‌ی دو طرفه‌ی کالا های خود به سکه و پول‌های کاغذي روی آوردند. اخذ مجوز ماينينگ و سرمایه‌ گذاری بر ارزهای دیجیتال، آینده‌ ای بسیار درخشان در پیش رو دارد. شما می‌توانید سؤالات خود را از طریق تماس … و یا پیام‌ رسان واتساپ با کارشناسان ثبت کسری پیرامون همه‌ی جوانب اخذ مجوز ماينينگ در ميان بگذارید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *