ثبت شرکت در سال 1402

ثبت شرکت 

گر یک کسب و کار راه انداخته اید که می توانید ان را گسترش دهید و یا قصد دارید پا در عرصه بزرگ تجارت بگذارید و به واردات و صادرات مشغول شوید و … باید شرکت خود را ثبت کنید. ثبت کردن شرکت شاید به نظر ساده باشد اما سختی های مختص خود را هم دارد. شما باید مطابق با قوانین کشور برای ثبت ان اقدام نمایید. بعد از ثبت شرکت میتوانید فعالیت خود را به صورت کاملا رسمی و قانونی اغاز کنید و پله های ترقی و موفقیت را پی در پی پشت سر بگذارید  با نام شرکت خود بدرخشید.

دلایل اصلی ثبت شرکت در ایران

دلایل مختلفی وجود دارد که می تواند شما را برای ثبت شرکت خودتان ترغیب کند. از مهم ترین و موثر ترین ان می توان موارد زیر را نام برد:

  • کسب و کارتان رسمی خواهد شد و همچنین حمایت قانون را نیز خواهید داشت.
  • میتوانید نمایندگی رسمی داشته باشید.
  • موجب جلب اعتماد و کسب مشتری های بیشتر و در نهایت سود بیشتر خواهد شد.
  • میتوانید به راحتی مجوز های مورد نیاز را دریافت کنید.
  • از امتیازاتی همچون وام تسهیلات و … بهره مند می شوید.
  • میتوانید از معافیت های مالیاتی برخورد دار شوید که البته این به نوع فعالیت شما بستگی خواهد داشت.
  • میتوانید در مزایده ها و مناقصات هایی که برگزار می شود شرکت کنید.

برای ثبت شرکت به چه مدارکی نیاز داریم؟

قبل از ان که بخواهید شرکت خود را ثبت کنید باید اطلاعاتی را جهت زیرساخت به دانسته های خود اضافه کنید. مهم ترین اگاهی که قبل از اقدام به ثبت شرکت باید بدانید مدارک مورد نیاز است. چرا که قبل از هر اقدامی باید ان ها را اماده داشته باشید. جمع اوری مدارک مورد نیاز اولین گام برای ثبت شرکت شما خواهد بود.

مدارکی که نیاز دارید عبارتند از:

مدارک هویتی: یا همان مدارک شناسایی است که برای اثبات حقیقی بودن شما مورد نیاز خواهد بود و شامل:

  • کپی کارت ملی و شناسنامه
  • گواهی عدم سو پیشینه که میتوان توسط کد ملی ان را دریافت کرد

می باشد. بعد از ان باید به سایت اداره کل ثبت شرکت ها مراجعه نمایید و بعد از ثبت نام فرم های مربوط به ان را با دقت و به صورت کامل پر نمایید. در شروع ماجرا جهت ثبت همین مدارک هویتی کفایت می کند و شما به هیچ مدرک دیگری نیاز ندارید.

در 6 گام شرکت خود را به ثبت برسانید

بعد از گذراندن  مراحل فوق و ثبت در سایت، حال وقت ان است که برای شرکت رویایی خود یک نام انتخاب کنید. برگزیدن نام برای شرکت بسیار اهمیت دارد و بی شک یک نام از قبل انتخاب نموده اید. اما باید بدانید که یک نام کفایت نمی کند. شما باید 5 نام برای شرکت خود انتخاب کنید و بر حسب اولویت ان ها را بنویسید تا بعد از بررسی بر حسب اولویتی که خودتان تعینی کرده اید نام ان مشخص شود. چرا که در صورت انتخاب یک نام ممکن است قبل از شما شرکت دیگری ثبت شده باشد و در نتیجه نیاز به اسم جایگزین خواهید داشت. نام شرکت شما باید با فعالیتی که دارد هم خوانی داشته باشد و از طرفی معنا دار، کوتاه و جذاب باشد تا در ذهن مخاطبان ماندگار شود.  بعد از نام شرکت و طی کردن پروسه آن باید موضوع فعالیت و مدت زمانی که فعالیت خود را به همراه نشانی و سرمایه ای که دارید مشخص کرده و در فرم ثبت نام وارد