ثبت برند

لیست طبقه بندی برای ثبت برند در سازمان ثبت علائم تجاری

  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  با ثبت برند خود پله های موفقیت را سریعتر از قبل طی کنید

  دارای یک مجموعه هستید؟ کسب و کار خود را راه انداخته اید؟ تولید کننده هستید؟ و … قطعا برای پیشرفت و گسترش فعالیت خود برنامه ریزی کرده اید و ثبت برند نیز یکی از مهم ترین آن ها است. ثبت برند در حقیقت ثبت علامت تجاری شما است که در یک نگاه می تواند فعالیت شما را معرفی کند. برند شما می تواند یک نماد و سمبل و حتی یک اسم خاص و مشخص باشد. معمولا هر برند یک شعار تبلیغاتی و تجاری نهفته ای نیز در خود دارد که نشان از هدف مجموعه شما است. اما سوالی که مطرح می شود این است که چرا باید ثبت برند کنید؟ ثبت برند چه مزایایی برایتان دارد و از همه مهم تر چگونه انجام می شود؟ اگر به دنبال پاسخ این سوال ها هستید و نمی دانید از کجا و چگونه باید شروع کنید با ما همراه شوید.

  اهمیت ثبت برند

  شما توسط برندی که برای خود انتخاب میکنید شناخته خواهید شد. از مهم ترین ویژگی که ثبت برند برایتان به ارمغان خواهد اورد این است که می توانید تبلیغات و بازاریابی خود را طبق آن پیش ببرید. داشتن برند باعث می شود تا مشتریان و متقاضیان شما با این اسم شما را به یاد داشته باشند و با شنیدن آن شما را به خاطر بیاورند. به عبارتی می توان گفت داشتن و ثبت کردن برند باعث می شود تا در ذهن مخاطب ماندگار باشید. برند خود را می توانید توسط افراد حقیقی و حقوقی به ثبت برسانید. که البته هر یک از ان ها مدارک مشخصی نیاز دارند.

  اهمیت ثبت برند

  اهمیت ثبت برند

  مدارک مورد نیاز برای ثبت برند

  همانطور که گفتیم ثبت برند توسط اشخاص حقیقی و حقوقی انجام می شود. مدارک مورد نیاز برای هر یک از ان ها با یکدیگر فرق دارد. مدارکی که افراد حقیقی نیاز دارند، عبارتند از:

  • اصل و کپی مدارک شناسایی
  • کپی مجوز فعالیت ( مانند: پروانه کسب، کارت بازرگانی، جواز تاسیس، پروانه ساخت و … )
  • نمونه گرافیکی برند تجاری خودتان
  • پرداخت هزینه ها و قبوض آن که در مرحله دریافت خواهد شد.

  مدارکی که افراد حقوقی برای ثبت برند نیاز دارند، شامل:

  • اصل و کپی مدارک شناسایی
  • کپی مجوز فعالیت ( مانند: پروانه کسب، کارت بازرگانی، جواز تاسیس، پروانه ساخت و … )
  • نمونه گرافیکی برند تجاری خودتان
  • نمونه کپی روزنامه رسمی تاسیس و همچنین تمامی تغییراتی که در شرکت رخ داده است.
  • کارت بازرگانی علائم تجاری حاوی حروف لاتین ( در صورتی که برند شما تنها دارای حروف باشد نیاز به این مورد نمی باشد )
  • پرداخت هزینه ها و قبوض آن که در مرحله دریافت خواهد شد.

  بعد از اماده کردن مدارک بادی ان را به اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی ببرید و مراحل قانونی ان را طی نمایید. بعد از بررسی اسناد و مدارک توسط کارشناسان در صورتی که برند شما قبلا ثبت نشده باشد و همچنین مغایرتی با شئونات جامعه نداشته باشد، آن را ثبت می کنند.

  مدارک مورد نیاز برای ثبت برند

  مدارک مورد نیاز برای ثبت برند

  اخذ جواز برای ثبت برند

  شما برای ثبت برند خود با توجه به فعالیت خود و همچنین نحوه ثبت نام، به یک سری مجوز ها نیاز خواهید داشت. این مجوز ها در برخی مواقع ضروری هستند. این جواز ها عبارتند از:

  اخذ جواز برای ثبت برند

  اخذ جواز برای ثبت برند

  جواز کسب

  در زمان راه اندازی و شروع فعالیت برای برخی از مشاغل شما باید یک سری مهارت ها را داشته باشید و آموزش های لازم را پشت سر گذاشته باشید. در این حالت است که می توانید جواز کسب را دریافت نمایید و با استفاده از ان برند خود را به ثبت برسانید. این جواز برای  مشاغلی در حوزه مواد غذایی، آشپزی، آرایشگری و … در نظر گرفته می شود. وجود این مجوز عامل اثبات مهارت لازم در شما است.

  جواز  تاسیس

  پروانه تاسیس یک موافقت نامه اصولی می باشد که بعد از طرح توجیهی عرضه شده توسط کارشناس قبول شده است.  زمانی که یک محصول را به صورت عمده تولید می کنید و یا یک سری خدمات خاص را ارائه می دهید، برای پیشگیری از سو استفاده های احتمالی باید برند خود را ثبت کنید که در این صورت به جواز تاسیس نیاز خواهید داشت. این جواز زمانی اعتبار خواهد داشت که از فعالیت شما و راه اندازی کسب و کار و تولید محصولات و … شما یک سال زمان سپری شده باشد.

  پروانه بهره برداری

  این پروانه قبل از شروع فعالیت های صنعتی عرضه می شود  و قبل از دریافت ان باید کلیه تجهیزات جهت تولید و … را به صورت نصب داشته باشید.  داشتن این مجوز بدین معنی است شما فعالیت خود را با استفاده از نیرو انسانی و دستگاه های مورد نیاز اغاز کرده اید. هدف از این پروانه تعیین میزان بهره برداری شما و نوع محصولی است که عرضه می نمایید. این پروانه از زمان صدور و تا زمانی که بتوانید قبوض ان را پرداخت نمایید، اعتبار دارد. پروانه بهره برداری چیست؟

  جواز کسب تولیدی

  این جواز همانطور که از نام ان مشخص است برای صنف های تولیدی عرضه می شود، با داشتن این جواز می توانید از تسهیلات مناسبی هم برخوردار شوید. همچنین به تولیدات خود اعتبار می بخشید. مراحل دریافت جواز کسب تولیدی

  جواز جهاد کشاورزی

  این جواز برای امور کشاورزی است که اجازه سرمایه گذاری و یا کشاورزی بر روی زمین مشخصی را فراهم می کند. اگر دارنده زمین هستید و از ان محصولی را تولید میکنید که می خواهید برای ان محصول برند ثبت کنید، حتما باید این جواز را داشته باشید و در کنار مدارک خود عرضه نمایید.

  طرح توجیهی

  به زبان ساده تر طرح توجهیی، ایده شما را بررسی می کند و میزان امکان پذیر بودن و یا نبودن ان را مشخص می کند. در این صورت شما می توانید با استفاده از این جواز که از امکان پذیر بودن فعالیت شما مطئن است، به ثبت برند اقدام نمایید.

   

  چه شرکت هایی باید برند تجاری خود را ثبت نمایند؟

  یکی از متداول ترین سوالاتی است که افراد در خصوص ثبت برند دارند. ثبت برند امری ضروری نیست و در ایران به صورت کاملا اختیاری انجام می شود. با ثبت ان شما به خود اعتبار خواهید بخشید. زمانی که کسب و کار شما پیشرفت می کند و به اوج فعالیت خود میرسید ممکن است برخی از افراد سودجو بخواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند و خدمات شما را با کیفیت پایین تر عرضه کنند و سبب شوند تا مشتریان شما ناراضی باشند و حتی بی اطلاع از شما به نام خود ثبت کنند که در این صورت مشکلات بسیاری از منظر حقوقی برایتان پیش خواهد امد. در این صورت شما می توانید با داشتن برند و ثبت ان به نام یک شخص، از افراد سودجو شکایت نمایید و مطابق با قانون با ان ها رفتار کنید. البته نا گفته نماند برخی از شرکت ها و فعالیت ها هستند که داشتن برند برای ان ها الزامی است. برای مثال: شرکت های تولیدی دارو، مواد غذایی، لوازم آرایشی و … . برای دریافت مشاوره جهت ثبت برند و میزان ضرورت ان می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  مزایای ثبت برند

  هرچند ثبت برند الزامی نیست اما یک سری مزایای دارد که سبب شده است تا افراد به ثبت ان ترغیب شوند. از سری مزیت هایی که ثبت برند در اختیار شما قرار می دهد، عبارتند از:

   

  • وضعیت ارزش سهام شما

  از مهم ترین مزیت های داشتن برند است که باعث می شود کسب و کار شما دارایی ارزشمندی داشته باشد و ارزش ان بیشتر شود.

  • امکان واگذاری برند

  شما می توانید به صورت دائم و یا موقت برند خود را به سایر شرکت ها واگذار نمایید.

  • موفقیت در کمپین های تبلیغاتی
  • دریافت و اعطای نمایندگی
  • و … .

  مراحل ثبت برند

  مراحل ثبت برند

  مراحل ثبت برند

   

  این که چگونه برند خود را ثبت نمایید سوالی است که همه شما در ذهن دارید. با یک نگاه به تصویر بالا به راحتی می توانید ذهنیتی از ثبت برند برای خود داشته باشید. صفر تا صد ثبت برند در تصویر بالا به صورت مختصر ذکر شده است. اما اگر تصمیم جدی گرفته اید که برندی برای خود ثبت نمایید، به موارد زیر توجه کنید:

  انتخاب نام برند: اولین مرحله ثبت برند بسیار جذاب است. شما باید یک نام برای برند خود انتخاب کنید. تمامی هوشمندی خود را جهت انتخاب ان به کار ببرید. این نام اینده برند شما را رقم خواهد زد. البته باید یک سری شرایط و نکات را هم در انتخاب ان رعایت کنید که برخی از ان ها  عبارتند از:

  • این اسم قبلا انتخاب نشده باشد.
  • کاملا فارسی باشد و ریشه ان در لغت نامه دهخدا وجود داشته باشد
  • و …

  توجه داشته باشید که اگر در زمینه فعالیت شما برندی مشابه اسم انتخابی شما هم باشد، نام شما رد خواهد شد. شما باید از قبل استعلام اسم درخواستی خود را بگیرید. اگر نمی توانید نام خوبی انتخاب کنید و یا استعلام کردن اسم برند کلافه تان کرده است و هربار نام پیشنهادی شما را رد می کند، اصلا نگران نباشید با در ثبت کسری به شما کمک میکنیم تا در کم ترین زمان نام برند خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید از پیشنهادات ما در انتخاب ان نیز استفاده کنید.

  اظهار نامه ثبت خود را تهیه کنید: این کار شاید بتوانید به صورت شخصی انجام دهید اما انجام آن توسط یک مجموعه کار بلد مانند ثبت کسری و با مهندسین حرفه ای بسیار مطئن تر خواهد بود.

  در سایت  اداره مالکیت صنعتی ثبت نام کنید: با ثبت نام در این سایت باید یک فرن را پر کنید. این کار ساده ای است و می توانید به راحتی انجام اما در صورت تمایل مهندسین ثبت کسری نیز در کسری از دقیقه می توانند این کار را برایتان انجام دهند.

  فراهم کردن مدارک مورد نیاز: این مدارک کاملا شخصی محسوب می شودو همه ان ها را دارید. باید ان ها را اماده داشته باشید. البته در برخی مواقع نیاز است یک سری جواز ها را نیز تهیه کنید.

  در اداره ثبت تشکیل پرونده کنید: این تشکیل پرونده شاید کمی زمان بر باشد. چرا که باید برای تایید حساب کاربری خود برگه ای که اداره به شما می دهد را برای ثبت به دفاتر اسناد رسمی ببرید و ان را امضا کنید و سپس در سایت بارگذاری نمایید تا بتوانید نام کاربردی و رمز ورود دریافت کنید. به هر حال جز مراحل قانونی ان است که باید طی شود. می توانید این کار را به مجموعه های ثبت برند همانند: ثبت کسری نیز بسپارید. ما به راحتی پرونده شما را به صورت کاملا مطئن و قانونی تشکیل خواهیم داد. بررسی پرونده شما توسط سه کارشناس حدود 10 الی 30 روز زمان خواهد برد. اگر تمام مراحل را به صورت اصولی پیش برده باشید پیامک تایید را دریافت خواهید کرد.

  پرداخت هزینه ها و ثبت در روزنامه های کثیر الانتشار: شما باید هزینه های لازم هر مرحله را در همان مرحله واریز کنید. در مرحله آخر باید ثبت برند خود را در روزنامه اعلام کنید و اگر تا یک ماه شکایتی از شخص ثالث دریافت نشود می توانید  به صورت حضوری به اداره مالکیت معنوری مراجعه کرده و با به همراه داشتن مدارک  گواهی 10 ساله ثبت برند خود را تحویل بگیرید. در صورتی که توسط مجموعه ما اقدام به ثبت برند کرده باشید، نیازی به مراجعه حضوری به اداره نخواهید داشت، چرا که تمامی مراحل توسط ثبت کسری انجام خواهد.

  چرا باید ثبت کسرا را انتخاب کنید؟

  چرا باید ثبت کسرا را انتخاب کنید ؟

  چرا باید ثبت کسرا را انتخاب کنید ؟

  مجموعه ثبت کسری شما را از سردرگمی پیچ و خم ثبت برند، نجات خواهد داد. ما سابقه درخشان و طولانی در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت داریم که می توانیم برند شما را در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا قانونی و مطابق با نظر و خواست شما به ثبت برسانیم. می توانید به صورت حضوری مراجعه کنید و یا آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید تا مطابق با درخواست شما برند مد نظرتان را ثبت کنیم. از طرفی می توانید از مشاورین با تجربه ما در این زمینه بهره مند شوید. تنها کافی است با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید. ثبت کسری تمامی مراحل فوق را با کم ترین زمان، به صورت حرفه ای و با کم ترین هزینه برایتان طی خواهد کرد و در ارامش و راحتی برند ما را به ثبت خواهند رساند.

   

   

   

   

   

   

  طبقه بندی برند تجاری کالا ها

  طبقه بندی برند تجاری خدمات